دسته-دنده

علل نقص گیربکس

گیربکس ها از جمله قطعات سیستم انتقال نیرو در خودرو محسوب می شوند. این قطعات که کار اصلی ایجاد گشتاور مورد نیاز و دریافت آن از موتور را بر عهده دارد. گیربکس یک واسط بین منبع و مصرف توان می باشد که بین منبع توان و مصرف کننده توان در جهت بهبود عملکرد سیستم، انعطاف پذیری ایجاد می کند.

از جمله علل نقص در گیربکس ها شکستگی در چرخ دنده هایی است که مسئولیت تنظیم میزان نیروی انتقالی را برعهده دارند. سایش در چرخ دنده ها ازجمله علل های شکستگی چرخ دنده ها می باشد. زمانی که چرخ دنده ها از بین روند و به اصطلاح زدودگی در سطح آن ها ایجاد شود امکان شکسنگی آن ها به مراتب بالا می رود. در این مورد میتوان به تاثیر روغن گیربکس در سایش آن اشاره کرد. اگر سطح روغن کم باشد استهلاک آن بالا رفته و منجر به سایش و شکستگی می شود. لازم به ذکر است که در خودروهای نو سایش نسبی طبیعیست و منجر به بهبود عملکرد گیربکس پس از آب بندی خودرو می گردد.

علل اینکه صدای یک گیربکس چه طور است آسان نیست ولی به طور قطع هنگام شنیدن صدای آن متوجه خواهید شد چیزی درست کار نمی‌کند. هر خودرویی به روش متفاوتی ساخته شده است و صداهایی که تولید می‌کند هم بسیار متفاوت است ولی اگر خودروی‌تان گیربکس اتوماتیک دارد، فرصت خوبی است که صدای نالیدن، وزوز کردن یا حتی سوت کشیدن بشنوید. در مورد گیربکس های دستی، صدا معمولاً قدری غیرمنتظره‌تر و مکانیکی‌تر است. اگر هنگام تعویض دنده صدای سایش می‌شنوید، حتماً باید به یک متخصص مراجعه کنید. ولی صدای سایش از زیر خودرو همیشه مربوط به گیربکس نیست. شاید اتصالات سرعت پایدار (CV joints) یا حتی دیفرانسیل مشکلی دارد. ابتدا ممکن است گاه گاهی صدا به گوش‌تان بخورد ولی اگر به آن ها بی‌توجهی کنید با گذشت زمان بیشتر شنیده خواهند شد.

یکی از نشانه های رایج مشکل در گیربکس، شنیدن صدای سایش یا حس کردن آن هنگام تعویض دنده است. اگر کلاچ را تا آخر بگیرید و دنده را عوض کنید و باز هم صدای سایش بشنوید، ممکن است کلاچ فرسوده شده یا نیاز به رگلاژ داشته باشد. شاید هم یک یا چند تا از هماهنگ کننده های چرخ‌دنده فرسوده شده یا آسیب دیده‌اند. عوامل زیادی وجود دارند که باعث سایش چرخ‌دنده ها به هم می‌شوند. در مورد گیربکس های اتوماتیک، به احتمال زیاد احساس خواهید کرد به جای تعویض دنده های تقریباً نامحسوس، خودرو هنگام تعویض دنده می‌لرزد، و یا با تکان به دنده بعدی می‌رود. هر دو علامت این هستند که خودرو به تعمیر احتیاج دارد. اگر متوجه چیزی غیر از تعویض دنده نرم می‌شوید، شاید لازم باشد گیربکس اتوماتیک خودروی‌تان را برای تنظیم یا تعمیر به دست تعمیرکار بسپارید. ولی به جز تشخیص عیب و ایرادهای گیربکس، در موارد دیگری هم می‌توانید از حواس‌تان استفاده کنید. ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید باید گوش به زنگ شنیدن چه صداهایی باشید.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

تایر-خودرو

12

دسامبر
مکانیکی خودرو

رسیدگی به لاستیک خودرو

لاستیک خودرو یا همان تایر ماشین از جمله قعطات مهم در حفط امنیت سرنشینان است. لاستیک ماشین نقطه اتصال خوردرو با کف جاده است، درواقع جایی که راننده به جاده اتکا دارد. در میان تایرهای خودرو، چرخ های جلوی از اهمیت بالاتری برخورداند چرا که با ترکیدن تایرهای آن ها می تواند فجایع جبران نشدنی به راننده […]

ترمز-خودرو

12

دسامبر
مکانیکی خودرو

خالی کردن ترمز

خالی کردن ترمز ترمز خودرو اصلی ترین بخش حفظ امنیت اتوموبیل می باشد. هر راننده ای به اطمینان ترمز زیر پایش است که با خیال راحت تخته گاز می رود! در طول تاریخ با پیشرفت صنعت همه سیستم های اتوموبیل دست خوش تغییرات و پیشرفت های زیادی شده اند. از ساده ترین ترمز های سیمی گرفته تا[…]