تایر-خودرو

رسیدگی به لاستیک خودرو

لاستیک خودرو یا همان تایر ماشین از جمله قعطات مهم در حفط امنیت سرنشینان است. لاستیک ماشین نقطه اتصال خوردرو با کف جاده است، درواقع جایی که راننده به جاده اتکا دارد. در میان تایرهای خودرو، چرخ های جلوی از اهمیت بالاتری برخورداند چرا که با ترکیدن تایرهای آن ها می تواند فجایع جبران نشدنی به راننده و سرنشینان وارد کند. به یاد داشته باشید که بیشترین فشار در پیچ ها حین رانندگی به چرخ های جلو وارد می شود و البته بیشتر خوردرو های روز هم دیفرانسیل جلو هستند که این امر نیز به فشار وارده به لاستیک ها را افزایش می دهد. پس همواره لاستیک های نو و سالمتر را به چرخ های جلو اختصاص دهید.

آج لاستیک

آج لاستیک به دلیل تماس مستقیم با سطح آسفالت، نقش مهمی در بازدهی و عملکرد لاستیک خودرو شما ایفا می کند، با توجه به شرایط جاده ای و جغرافیایی مورد استفاده، تایر ها با آج های مختلف بازدهی متفاوتی دارند. برای افزایش کارایی رویه تایر، علاوه بر استفاده از مواد تشکیل دهنده ی خاص، که ضامن حفظ کیفیت محصول میباشد، تولید کنندگان معتبر جهانی این رویه را با طرح هایی خاص و با کارایی مشخص شیار دار میسازند. این نوع طرح و شیار را آج تایر می نامند. طرح گل، علاوه بر زیبا کردن ظاهر لاستیک، در کارکرد بهینه آن از نظر چنگ زنی بهتر، ترمز گیری مناسب در شرایط مختلف بارانی و برفی و … ، راندن آب در سطح جاده به طرفین مسیر حرکت تایر و همچنین خنک کردن تایر بسیار موثر است. همواره آج لاستیک و همچنین کناره های آن را مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر عمر کلی لاستیک، از جمله مواردی که میزان عمر و سلامت لاستیک را نشان می دهد میزان برآمدگی آج لاستیک است. استفاده زیاد از براق کننده ها و همچنین دیگر مواد شیمیایی موجب پوسدگی لاستیک و آج آن می شود.

فشار باد تایر:

تایرهای کم باد گرما و فشار بسیار زیادی را ایجاد می کنند که این امر موجب کاهش عملکرد تایر خودرو می شود، پس فشار باد تایر را ماهانه اندازه گیری کنید تا لاستیک ها براساس دستور خودروساز باد شوند. توجه داشته باشید عمل اندازه گیری را در زمانی که تایرها سرد هستند انجام دهید و این نکته را در نظر داشته باشید که در فصل های گرم سال فشار باد تایر را زود به زود کنترل کنید.

میزان فرمان: همانگونه که در دفترچه راهنمای خودروها ذکر شده است، هر ۵۰ هزار کیلومتر به تنظیم چرخ ها یا همان میزان فرمان بپردازید. تنظیم نامناسب چرخ علاوه بر فرمان پذیری ضعیف، عمر تایرها را کوتاه می کند. اگر فرمان خودرو سفت تر از حد طبیعی است یا این که خودرو به یک طرف کشیده می شود، احتمال مشکل در تنظیم چرخها و میزان فرمان وجود دارد.

ساییدگی های غیر معمول لاستیک

سایش غیر معمول می تواند نشانه ی این باشد که چرخ ها بالانس نیستند ونیاز به سرویس دارند.

اگر سایش لاستیک ها شدید باشد و لاستیک ها زودتر از معمول ساییده می شوند حتما به یک تعمیرگاه جلوبندی اتوموبیل مراجعه کنید. بالانس نبودن چرخ ها علاوه بر وارد کردن صدمه به لاستیک ها به سیستم تعلیق و جلوبندی ماشین نیز صدمه وارد می کند.
برای چک کردن وضعیت لاستیک اتوموبیل، چرخ هارا توسط فرمان به طرفین بچرخانید و به خوبی وضعیت آنها را معاینه کنید.

رطوبت در پمپ باد: توجه داشته باشید که در پیپ باد خیسی و رطوبتی نباشد. ساده ترین روشی که برای این کار وجود دارد به این صورت است که با ناخن شست، سوزنی را به دریچه خروجی باد وارد کنید. از آن جا که مخزن باید خشک باشد، اگر انگشت شست تان خیس شد، باید به تعمیرگاه مراجعه کنید. رطوبتی که از طریق پمپ باد وارد تایر شود، می تواند سبب اختلاف فشار و نهایتا سبب فرسودگی و خوردگی کناره های تایر گردد.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

دسته-دنده

12

دسامبر
مکانیکی خودرو

علل نقص گیربکس

گیربکس ها از جمله قطعات سیستم انتقال نیرو در خودرو محسوب می شوند. این قطعات که کار اصلی ایجاد گشتاور مورد نیاز و دریافت آن از موتور را بر عهده دارد. گیربکس یک واسط بین منبع و مصرف توان می باشد که بین منبع توان و مصرف کننده توان در جهت بهبود عملکرد سیستم، انعطاف پذیری ایجاد […]

ترمز-خودرو

12

دسامبر
مکانیکی خودرو

خالی کردن ترمز

خالی کردن ترمز ترمز خودرو اصلی ترین بخش حفظ امنیت اتوموبیل می باشد. هر راننده ای به اطمینان ترمز زیر پایش است که با خیال راحت تخته گاز می رود! در طول تاریخ با پیشرفت صنعت همه سیستم های اتوموبیل دست خوش تغییرات و پیشرفت های زیادی شده اند. از ساده ترین ترمز های سیمی گرفته تا[…]